Celostátní krojovaný ples 2009

V únorovém čísle Zpravodaje Moravskobudějovického mikroregionu, ročníku XXXIV., na stránce č.14 napsala Alena Žáková tento článek:

"U příležitosti 100 let založení tělovýchovné organizace Orel se 10. ledna 2009 konal v Kunovicích výroční ples, kterého se zúčastnil i místní krojovaný spole Škrpál. Spolu s ostatními krojovanými zahájili ples moravskou besedou. I přes některé nedostatky naši vynikali výborným tanečním provedením a místní borci ukázali, že nejvýše vyhazují děvčata právě v Moravských Budějovicích! Můžeme být právem hrdi!
Nezapomenutelným zážitkem byla pro všechny velká pestrost a různorodost krojů, z různých koutů Moravy. Organizátoři v sobě nezapřeli sportovního ducha, neboť jako předpůlnoční představení připravili florbalové klání významných představitelů. Již tradiční slovácká vstřícnost a pohostinnost dodaly celému plesu jedinečnou atmosféru!
Moravskobudějovický Škrpál lze vidět v nejbližší době na Okresním lidovém plese 14.2.2009 v Sokolovně v Moravských Budějovicích! Přijďte se podívat i vy! Srdečně zveme všechny příznivce i nepříznivce!"
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one